Ve spolupráci s neurologickou ambulancí Neuro Health Centrum jsem také zakládající členkou spolku Alzheimer Point Brno.

V rámci tohoto spolku můžeme díky grantové podpoře nabídnout některé sponzorované služby:

Kognitivní trénink preventivní

Zahrnuje 2x 1 hodinu zdarma, následně se můžete zapojit do běžných kurzů za cenu 75Kč na hodinu.

Na hodinu se můžete objednat na telefonním čísle 606 266 766

Kognitivní trénink pro klienty s již diagnostikovanou mírnou kognitivní poruchou nebo lehkou demencí

Trénink probíhá v menší skupině, s možností zapojení pečovatele. Součástí kurzu je také edukace, jak můžete s klienty pracovat doma (pomůcky, pracovní listy).

Organizace kurzu: skupinka 3-6 klientů. 2x hodinové setkání po 14 dnech zdarma. V případě zájmu je možné kurz zopakovat za 3 měsíce.

Pro zařazení do toho kurzu je třeba mít vyšetření od neurologa/psychiatra s potvrzenou diagnózou lehké Alzheimerovy nemoci a pacient by měl být k tréninku motivován. Lze se přihlásit na trénink i s osobou blízkou na telefonním čísle 606 266 766.

Klienti, kteří mají potíže s pamětí a dosud nebyli vyšetřeni neurologem se mohou objednat k vyšetření do ambulance Neuro Health Centrum na telefonním čísle 603 287 799 (objednáváme: pondělí, úterý a pátek mezi 9-11 h, středa a čtvrtek mezi 7-9 h). Po zhodnocení kognitivního stavu vám lékař doporučí, který typ kurzu je pro vás vhodný.

Konzultace pro pečující o osoby s diagnostikovanou demencí

Konzultace ohledně dostupných služeb, pomůcek, možností zajištění péče v domácnosti jsou zdarma a probíhají v rámci Neuro Health Centra s.r.o., na poliklinice v Brně – Líšni, Horníkova 34.

Objednat se na konzultaci můžete na telefonním čísle 733 657 050.